I tak by se dal nazvat třetí podnik seriálu Slovácký Pohár, který se odjel minulý týden v Lačnově. Perfektně připravená trať, prokypřená a nakropená do velké hloubky. No vyjely se drážky skoro jak na světě a díky skvělé práci kropičů se kropilo i během odpoledne a tak trať zůstala i přes slunečné a teplé počasí ve skvělé kondici po celý den. Ve všech rozjížďkách plné rošty, monster girl se startovníma tabulema a v bufetu to všechno taky fungovalo. Když jsem dostal na oběd výbornou sekanou s bramborem, na taléřku a s příborem, chvílu sem přemýšlal jestli nejsu místo motorkosu u Kupčíků v obyváku 😊 Zkrátka a dobře, vybudovat v těchto nelehkých časech takto krásnou trať a starat se oni, to chce opravdu velké srdíčko a já přeju všem, kdo se kolem této trati motají, aby jim to vydrželo co nejdýl. Jezdecká účast byla opět vysoká. Tentokrát se sjelo přes 190 závodníků tak doufejme, že se ve stejném duchu ponese i druhá polovina sezóny. V kategorii 50ccm tentokrát suveréně vyhrál David Podešva, druhý byl Lukáš Mráz a třetí Maxim Pola. V pětašedestkách opět kralovala Amálie Anna Kameníková, která si z Lačnova odvážela první místo, druhý byl Marian Planka a třetí Kristian Pastorčák. V kategorii 85ccm nám tentokrát své kvality předvedl mladý talent Jakub Zahradník, který vyhrál obě rozjížďky a celkově bral pochopitelně první místo, druhé místo vybojoval Jakub Krenek a třetí Adam Kameník. Ve skupině Amatér se sešlo celkově 58 závodníků a tak se jelo stylem dvou rozjížděk, přičemž lepší polovina z obou rozjížděk postupuje do finále o celkové první místo a zbytek jezdů jede finále B, kde bojují už jen o celkové pořadí a body do celkového hodnocení šampionátu. Nejlepším Amatérem v Lačnově byl tentokrát Miroslav Križánek, druhý byl Tomáš Žáček a třetí Jakub Kypus. V kategorii Hobby MX1 zvítězil Ondřej Orság, která potvrdil své startovní číslo 1, druhý byl Martin Knebl a třetí Petr Mikula v Kategorii Hobby MX2 byl nejrychlejší Daniel Kovář, druhý byl Štěpán Holba a třetí místo obsadil Pavol Králík. K této kategorii bylo vzneseno už několik dotazů, jak je možné, že v této třídě startují jezdci na dvoutaktních 250. Toto pravidlo jsme převzali z národních motokrosových řádů, kde se jasně udává že kategorie MX2 je určena pro motocykly do 250ccm 4t a 250 2t.  V dámské kategorii tentokrát první místo odvážela Lucie Davidová, druhá byla Dita Zimčíková a třetí Anna Marie Plevová. Ve veteránské kategorii nás sice trochu zaskočil výpadek časoměřičské techniky v průběhu druhé rozjížďky ale snad jsme to vše dobře dopočítali. V kategorii 40+ zvítězil Petr Daňa, druhý byl Kamil Ginter a třetí Radek Schovajsa. Kategorii 50+ ovládl Radek Capka, druhé vybojoval Miroslav Horenský a třetí flek bral Břetislav Hala. Nejzkušenější kategorii 60+ vyhrál Josef David, druhý byl Jaromír Srněnský a třetí Slavomír Mražík. Kategoriie Open byla tentokrát velkým soubojem bratrů Švirákových. Lepší znich byl tentokrát Tomáš Švirák který bral dvakrát první místo a celkově 1, dvojku bral Vojtěch Švirák a třetí místo vybojoval po špatných startech Denis Podešva. Celkové hodnocení šampionátu už se nám začíná po třech závodech hezky zamotávat a v některých třídách je to hezky našlapané, tak doufám, že všichni přes letní přestávku pořádně potrénují a potkáme se na čtvrtém podniku v Prakšicích opět v hojném počtu.